Close

O firmě

O firmě

Soukromá firma Valašsko s.r.o. se již třetí desetiletí specializuje na výrobu kvalitních dřevěných samonosných schodišť, dřevěných balkónových zábradlí a dřevěných obkladů betonových schodišť. Svojí činností navazuje na čtyřicetiletou tradici stolařské výroby a na zkušenosti stolařských mistrů kteří mají v hornatém Valašsku odnepaměti dobrou pověst. Při tvorbě návrhu schodiště přistupujeme ke každému zákazníkovi individuálně s plným vědomím vlivu schodiště na celkový interiér domova. Proto pečlivě sledujeme moderní trendy, design a koncepci řešení schodiště.
Výběr materiálu

Výběr materiálu – materiál pro Vaše schodiště vždy vybírámě s největší pečlivostí, velice nám záleží na kvalitě nakupované dřeviny, proto taky odebíráme dřevo předevších od předních českých dodavatelů z oblastí Jeseníků a Šumavy.
Sušení materiálu

Sušení dřeva je jedním z nejdůležitějších výrobních procesů při výrobě schodišť. Dlouholetými zkušenostmi jsme přišli na to, že tento proces nesmí být ve výrobě ochuzen. Proto jsme do naší firmy pořídili dva sušící boxy ve kterých jsme schopni kontrolovat vlhkost materiálu, tak aby ve výsledku měnil své vlastnosti jen minimálně a dodáván v té nejvyšší kvalitě.
Zpracování technické dokumentace a obrábění CNC

Díky specializovanému počítačovému programu SEMA můžeme zaručit vysokou přesnost výkresové dokumentace. Pomocí tohoto vybavení Vám vymodelujeme tvar schodiště s přesnými technickými údaji a předvedeme vizualizaci vašeho poptávaného schodiště. Zárukou maximální kvality přesného opracování jednotlivých dílu je nejmodernější technologie ve spojení s řemeslnými prácemi. Schodiště jsou vyráběna z masivního dřeva na CNC obráběcím centru.
Kontrola sestavení

Každé vyrobené schodiště je před finální povrchovou úpravou sestaveno a následně je provedena pečlivá kontrola požadovaných parametrů a kvality se všemi detaily. Všechny dodávané výrobky jsou opatřeny platným osvědčením a certifikáty.
Lakování

Finálním procesem výroby je bez pochyby lakování. Naše firma využívá nejmodernějších technologií, které přispívají ke skvělým finálním výsledkům. Zákazníkovi jsme schopni připravit na míru téměř jakýkoliv odstín dle vzorkovníků. Lakujeme vysoce kvalitním dvousložkovým polyuretanovým bezbarvým lakem, který ochrání a zvýší stabilitu použitého materiálu. Umožňuje tak běžný úklid prováděný v interiéru. Lak je vodovzdorný. Před aplikací laku lze provést zabarvení dřeva do požadovaného odstínu mořením.
Olejování

Olejování alkydovým olejem. Vynikající odolnost proti opotřebení předurčuje tento olej pro povrchovou úpravu schodišť. Olej vytvrzuje oxidací se vzdušným kyslíkem a vytváří hladký povrch. Jednoduchá údržba, zachovává vzhled dřeva, nežloutne. Při aplikaci oleje lze provést jeho přibarvení do požadovaného odstínu.
Montáž

Jedná se asi o nejdůležitější součást celého procesu, kdy schodiště je umisťováno do finálního prostoru. Většina schodišť je namontována díky naší zkušební předmontáži během jednoho dne. Montáž obstarávají zkušení pracovníci a hned po dokončení je dílo připraveno k předání.
Cenové nabídky

Všechna nabízená schodiště jsou vyráběna na míru, cenovou nabídku zpracujeme na základě stavebního projektu nebo výkresu od zákazníka. Cenu schodiště ovlivňuje především tvar, typ, použité prvky zábradlí a materiál. Cena za montáž v místě stavby se uvádí zvlášť.